"АМ. тм." - літературний ребус

Назва твору: «АМ/ТМ»\ Автор: Юрко Іздрик\ Видавець: Книжковий Клуб \Рік: 2010

теґи: літературна рецензія, рецензія

Якщо ви хочете відпочити, почитати книгу із наявністю гострих перепетій, динамічним сюжетом і антагоністом, що із великими зусиллями долає виклики долі заради яскравого та грандіозного фіналу, раджу вам відкласти цю книгу на трохи пізніше. Можете вкинути її у відкрите вікно навпроти залюдненого тротуару. Навідміну  від іншої сучасної літератури,  окрім гематоми від удару, ця книга зароджує нові ідеї. «АМ/ТМ» – підбірка що приносить іншого роду задоволення. Не позбавлена усіх попередніх якостей, вона є свого роду головоломкою, склавши яку, читач, отримує неповторне та безперечно своєрідне відчуття власної участі у всьому що відбувається на сторінках книги.

 

Видатний творчий діяч, людина із технічною освітою, що проміняла точність науки на хаотичність мистецьких думок – Юрко Іздрик, укотре доводить, що книга не є статичним укладом параграфів та розділів, а буквально механічним пазлом із безкінечною варіативністю художніх світів.

Маючи достатньо знань у галузі комп’ютерної верстки, Юрко Іздрик виступає одночасно і дизайнером і укладником своїх книжкових видань. Що є безперечним плюсом для кожного автора. 

Сама ж книга складається із трьох розділів, у кожному із них по 6 фрагментів-історій. Так само, як і забава із різнокольоровим кубиком, починати та вертіти оніричними сюжетами кожен читач може за своїм бажанням. В залежності від того, як саме ви почнете, продовжите та закінчите, кубик складеться по-різному. Хто сказав, що правильний варіант саме той, коли кожна сторона головоломки відповідає певному кольору? Відкиньте такі думки. Неймовірним є те, що не було раніше повтореним. Звідки ж візьметься радість від результату, який отримали сотні та тисячі людей раніше?

 

Експериментувати із текстом можна у буквальному сенсі. Кожний розділ розпочинається шаховою анаграмою-заставкою. Кожна історія у розділі, на перший погляд, аж ніяк не може бути пов’язана із іншими, але на те він і перший погляд.

Використання суржику, рендомних вставок із іноземних та неіснуючих мов аж ніяк не шкодить тексту. Текстовий шифр органічно вливається у власний потік свідомості.

Ця книга не на одне прочитання. Задумавши знову переглянути її навіть через день, можна отримати зовсім інший сюжет і трактування.